Późny sierpniowy wieczór; izba przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu – i on, mężczyzna, który odzyskuje świadomość w obcym dla siebie miejscu. Nie pamięta, jakie wydarzenia doprowadziły go do tej placówki, nawet własnego imienia. Na przekór próbom racjonalnej oceny sytuacji staje się świadkiem wydarzeń niepojętych, nadprzyrodzonych.

Tak zaczyna się opis książki „Czas pokuty”, której autor Grzegorz Kopiec będzie gościem dolnobrzeskiej księgarni. „Czas pokuty” to powieść zaskakująca czytelników, którzy spodziewając się klasycznego horroru, pod warstwą grozy dostrzegają mechanizmy działania ludzkiej psychiki. Wielbicielom książek Stephena Kinga takie zabiegi nie są obce. Zresztą sam autor w jednym z wywiadów przyznaje się do podziwu jakim darzy światowego mistrza literatury grozy.
Grzegorz Kopiec opowie o kulisach powstawania książki, o swoich doświadczeniach i inspiracjach. Spotkanie będzie pełne ciekawych opowieści, co autor potwierdza w słowie o sobie:

Dzieciństwo spędziłem na terenie szpitala psychiatrycznego w Lublińcu – nie jako pacjent, ale lokator jednego z usytuowanych tam mieszkań zakładowych; mama była sanitariuszką. Nie bałem się pensjonariuszy, traktowałem ich jak sąsiadów, jak codzienność. Niektórych nawet lubiłem. Być może byli mi pierwszymi kolegami i koleżankami?

Zapraszamy na spotkanie 16 listopada o godzinie 15:00.

Scheduled Wydarzenia
Księgarnia, 11, Zwycięstwa, Osiedle Fabryczne, Brzeg Dolny, gmina Brzeg Dolny, powiat wołowski, województwo dolnośląskie, 56-120, Polska Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cart

Na samą górę