Nasza historia

Choć księgarnia w Brzegu Dolnym istnieje niezmiennie od lat 60-tych XX wieku, to na aktualne powodzenie pracujemy od stycznia 2011 roku. Mniej więcej wtedy na hasło „likwidacja” reakcją Stanisławy Skrzyńskiej, księgarki z ponad trzydziestoletnim stażem, była chęć ratunku księgarni. I trwa to do dziś.
Zapraszamy do poznania starej-nowej księgarni.
Jesteśmy niezależną, małą, kameralną księgarnią. Nie o przymiotniki jednak tu chodzi. Dla nas najważniejsze jest to, że jesteśmy miejscem, w którym ciągle książki są sensem istnienia. Mamy przekonanie, że są one niezbędne i sprawiają ogromną przyjemność. Naszym szczęściem jest to, że spotykamy ludzi podobnie myślących. Jesteśmy wdzięczne, za to, że do nas wracają.
Znajdziecie u nas tytuły, do których mamy przekonanie i takie, które same chciałybyśmy przeczytać. Nie możemy mieć wszystkiego, ale nigdy nie odmawiamy sprowadzenia poszukiwanego tytułu. Książki stanowią oś, nie unikamy jednak innego asortymentu. Galanteria papiernicza, gry planszowe, puzzle, zabawki edukacyjne czy artykuły kreatywne to ważna część naszej oferty.
Za naszą pracą, oprócz doświadczenia i wykształcenia, stoi zamiłowanie do tego co robimy.
Zapraszamy!
Zatrzymaj się w księgarni i odkryj to, czego nie szukasz!
Możesz o nas przeczytać również w przewodniku po polskich, kameralnych księgarniach: „Rezerwaty Książek”, napisanym przez Anne Karczewską.

Zdjęcie: Tomasz Mateusiak