„Takiej nocy jeszcze nie było…
20 września 2019 w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia, które – podobnie jak Noc Muzeów – ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych.”

W dolnobrzeskiej księgarni odbędą się dwa wydarzenia. Pierwsze to, dedykowane młodszym gościom, warsztaty MIASTO NOCĄ. Poprowadzi je ilustratorka książek dla dzieci, Magdalena Kozieł – Nowak. Pani Magdalena znana jest z kart wielu tytułów. Ogromną rozpoznawalność dało jej zilustrowanie jubileuszowego wydania „Dzieci z Bullerbyn”. My osobiście bardzo cenimy sobie prace Pani Magdaleny, jest jedną z naszą ulubionych ilustratorek. Niezwykle cieszymy się na to spotkanie.
W drugiej części Nocy zapraszamy na seans filmowy. W naszej kameralnej przestrzeni wyświetlimy film „Księgarnia z marzeniami” (The Bookshop), uznany za Najlepszą Adaptację Utworu Literackiego.
Ponadto czekać będą na Was kawa, herbata, wino i domowe ciasto. Uczta dla ciała i ducha w towarzystwie najlepszych pisarek i pisarzy.

Serdecznie zapraszamy!

20 września 2019
18:30 – 20:00 MIASTO NOCĄ warsztaty
20:00 – 21:00 Podwieczorek
21:00 – 23:00 KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI seans filmowy

Noc Księgarń ma „nie tylko upowszechniać czytelnictwo, ale także promować niezależne księgarnie stacjonarne, które z roku na rok zmagają się z coraz większymi problemami na rynku książki. Według danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń już tylko 57% księgarń w Polsce stanowią punkty niepowiązane z żadną z sieci. Organizatorzy akcji chcą po raz kolejny przypomnieć o wielu niezwykłych miejscach, które oferują czytelnikom nie tylko literaturę, ale także wiele inicjatyw kulturalnych.”

Cytaty pochodzą z materiałów prasowych Nocy Księgarń.
Pełny program wydarzeń i adresy księgarń dostępne na www.nocksiegarn.pl

Scheduled Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cart

Na samą górę